Buz Tabağında Meyve Tarifi

Buz Tabağında Meyve

Sıcak yaz günlerinde serinletici bir sunum ve lezzet..afiyetle..

Yorumları Oku

Hazırlık: 5 dk. Pişirme: 0 dk. Toplam: 5 dk.

Tarif Detayı 2 kişiliktir

Buz Tabağında Meyve Malzemeleri

  • 2 Adet nane yaprağı
  • 2 Adet kayısı
  • 10- 15 Adet kiraz
  • 4 Adet erik

Buz Tabağında Meyve Tarifi Yapımı

  1. Buz kasemizi olşturmak için biri büyük,diğeri de bunun içine yerleşecek şekilde iki plastik kaseye ihtiyacımız var.
  2. büyük kasemizin içine yarısına kadar su ekleyelim.diğer kasemize de yarısına kadar su ekleyip,bunu diğer kasenin içine oturtalım.İçteki kasenin kaymaması için bir bant yardımıyla üstten kaseleri sabitleyebiliriz.
  3. Şimdi,bu iki kasenin arasında kalan alana nane yaprakları yerleştirelim.Bunun yerine ince dilimlenmiş meyve parçaları veya çiçek yaprakları yerleştirebilirsiniz.
  4. Bu şekilde buzluğa koyarak suyu donduralım.Buz kasemizi tabaklardan çıkaralım ve buzdan hazırladığımız kasemizin içine meyvelerimizi yerleştirip servis yapalım.i120801-132406-5855999-1241361.jpg
DMCA.com

Buz Tabağında Meyve tarifi yorumları

Puan:Puan vermek için üye olmalısınız ! Üye Ol

Yazar: Dilek Demirkeser

Yeni Yemek Tarifleri

elma-dolmasiElma DolmasıFarklı lezzet arayan tüm pişirenlerimize zevkle sunulan bir tarif.Elmanın faydaları saymakla bitmez .Bir de buna iç hazırlarsak,değmeyin keyfimize..Afiyetle..

karpuz-sorbeKarpuz SorbeYaz sıcağında,tatilde buzlu,soğuk bir şeyler yemenin en keyifli alternatiflerinden biri..Afiyetle..

yogurt-soslu-meyve-sisYoğurt Soslu Meyve ŞişEğer meyve öğünlerinizi şölene çevirmek istiyorsanız oldukça başarılı olacaksınız.Üstelik kalorisi de minimumda..Afiyetle..

buz-tabaginda-meyveBuz Tabağında MeyveSıcak yaz günlerinde serinletici bir sunum ve lezzet..afiyetle..

meyveli-joleli-pastaMeyveli Jöleli PastaGörüntüsü oldukça şık olan meyveli jöleli pasta çocuklar için de meyvenin türevi bir pasta.Özellikle sıcak yaz günlerinde tatlı yamanin en güzel hallerinden biri.Afiyetle..