Kalamar Tava Tarifi

Kalamar Tava

Doğru yapılmış bir kalamar tavanın tadından yenmez.Tüm aşamalarıyla kalamar tava tarifimizi hemen uygulayın. Afiyetle..

Yorumları Oku

Hazırlık: 20 dk. Pişirme: 20 dk. Toplam: 40 dk.

Tarif Detayı 4 kişiliktir

Kalamar Tava Malzemeleri

 • 1 Kilo kalamar
 • 1 Tutam tuz
 • 1 Tutam toz şeker
 • 1 Tutam karbonat
 • 1 Bardak süt
 • 1 Bardak un
 • 1 Bardak sıvı yağ

Kalamar Tava Tarifi Yapımı

 1. Öncelikle kalamarımızı seçerken donmuş ürünler yerine taze kalamar tercih etmeliyiz ,yoksa sert bir sonuç elde ederiz.Taze kalamarımızı alırken de kokusuz ve rengi parlak olmalıdır.Sadece beklemiş kalamarda koku oluşur.
 2. Tze kalamarımızı aldığımız yerde temizletebiliriz ama ille de biz temizleyeceksek,uzun kısmından tutup çekince içindekiler bir hamlede çıkacaktır.İki kanadı olan kalamarı kanadından tutup,derisini yüzerek çıkarabiliriz.İçinde uzun ,plastiğe benzeyen bir kemiği var,onu da çekerek çıkarabilirsiniz.Kalamarımızın sert olmasını engellemek dış yüzeyini kazımamız gerekir.Bir bıçağın tersiyle kalamarımızın dışındaki bu sıvıyı kazıyabiliriz.Bu işlemle ,içinde kalanlar da dışarıya çıkmış olacaktır.
 3. Kalamarlarımızı satın alıp,temizlediğimize göre,artık pirme işlemlerine geçebiliriz:Kalamarlarımızı halka halka keselim.
 4. Kalamarlarımızın üzerine tuz,şeker ve karbonatı ekleyip,iyice ovalım,yoğuralım.Kalamarın sert kısımları bu işlemde yumuşayacaktır.
 5. Kalamarlarımızı biraz derin bir kaba alıp,üzerine sütü ekleyelim ve yaklaşık 8 saat kadar bu sütte bekletelim.
 6. Dinlenmiş kalamarlarımızı una bulayalım ve kızgın yağın içinde kızartalım.Kızartma işlemimizi,kalamarlarımız tabiri caizse ekmek gibi kızarana dek sürdürelim. Afiyetle..
DMCA.com

Kalamar Tava tarifi yorumları

Puan:Puan vermek için üye olmalısınız ! Üye Ol

Yazar: Dilek Demirkeser

Yeni Yemek Tarifleri

elma-dolmasiElma DolmasıFarklı lezzet arayan tüm pişirenlerimize zevkle sunulan bir tarif.Elmanın faydaları saymakla bitmez .Bir de buna iç hazırlarsak,değmeyin keyfimize..Afiyetle..

karpuz-sorbeKarpuz SorbeYaz sıcağında,tatilde buzlu,soğuk bir şeyler yemenin en keyifli alternatiflerinden biri..Afiyetle..

yogurt-soslu-meyve-sisYoğurt Soslu Meyve ŞişEğer meyve öğünlerinizi şölene çevirmek istiyorsanız oldukça başarılı olacaksınız.Üstelik kalorisi de minimumda..Afiyetle..

buz-tabaginda-meyveBuz Tabağında MeyveSıcak yaz günlerinde serinletici bir sunum ve lezzet..afiyetle..

meyveli-joleli-pastaMeyveli Jöleli PastaGörüntüsü oldukça şık olan meyveli jöleli pasta çocuklar için de meyvenin türevi bir pasta.Özellikle sıcak yaz günlerinde tatlı yamanin en güzel hallerinden biri.Afiyetle..