Meyveli Jöleli Pasta Tarifi

Meyveli Jöleli Pasta

Görüntüsü oldukça şık olan meyveli jöleli pasta çocuklar için de meyvenin türevi bir pasta.Özellikle sıcak yaz günlerinde tatlı yamanin en güzel hallerinden biri.Afiyetle..

Yorumları Oku

Hazırlık: 60 dk. Pişirme: 0 dk. Toplam: 60 dk.

Tarif Detayı 6 kişiliktir

Meyveli Jöleli Pasta Malzemeleri

  • 2 Paket limon jölesi
  • 2 Adet muz
  • 1/2 Kilo çilek

Meyveli Jöleli Pasta Tarifi Yapımı

  1. Jöle paketlerimizin üzerindeki talimatlara göre jölemizi hazırlayalım.
  2. Çukur bir kaseye önce 1 kepçe jöleyi dökelim.Buzlukta yaklaşık 15 dakika bekletelim.Sonra buzluktan çıkarıp üzerine dilimlediğimiz muzu yerleştirelim.Muzların üzerini örtecek kadar jöleyi ekleyip tekrar buzluğa,15 dakikalığına atalım.Buzluktan çıkarıp,üzerine bu kez,temizlenip dilimlenmiş çileklerimizi ekleyelim.Çilekleri örtecek kadar jöle ekleyelim.B u işlemi jöleler bitene dek tekrarlayalım.
  3. En son jöleyi döktükten sonra buzdolabında 2 saat bırakalım.
  4. Süre sonunda kullandığımız kalıptan jöleyi çıkarmak için sıcak su dolu bir tabak hazırlayalım ve jöle kasemizi bu su içine birkaç kez batırıp çıkaralım.Kase içnde titrek bir duruma gelirse hemen bir servis tabağına ters çevirelim.
  5. Bu pastayı çocuklarımıza daha çekici gelmesi için bardaklarda deneyebilirsiniz.Aynı işlem basamaklarını takip ederek oluşturduğumuz jöleyi tek porsiyonluk olduğu için çocuklar çok sevecektir.
DMCA.com

Meyveli Jöleli Pasta tarifi yorumları

Puan:Puan vermek için üye olmalısınız ! Üye Ol

Yazar: Dilek Demirkeser

Yeni Yemek Tarifleri

elma-dolmasiElma DolmasıFarklı lezzet arayan tüm pişirenlerimize zevkle sunulan bir tarif.Elmanın faydaları saymakla bitmez .Bir de buna iç hazırlarsak,değmeyin keyfimize..Afiyetle..

karpuz-sorbeKarpuz SorbeYaz sıcağında,tatilde buzlu,soğuk bir şeyler yemenin en keyifli alternatiflerinden biri..Afiyetle..

yogurt-soslu-meyve-sisYoğurt Soslu Meyve ŞişEğer meyve öğünlerinizi şölene çevirmek istiyorsanız oldukça başarılı olacaksınız.Üstelik kalorisi de minimumda..Afiyetle..

buz-tabaginda-meyveBuz Tabağında MeyveSıcak yaz günlerinde serinletici bir sunum ve lezzet..afiyetle..

meyveli-joleli-pastaMeyveli Jöleli PastaGörüntüsü oldukça şık olan meyveli jöleli pasta çocuklar için de meyvenin türevi bir pasta.Özellikle sıcak yaz günlerinde tatlı yamanin en güzel hallerinden biri.Afiyetle..